Usługi

 

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna to szeroka gama zabiegów mających na celu poprawę naszego uśmiechu.
• Skaling i piaskowanie
Scaling jest zabiegiem polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych -kamienia nazębnego. Proces osadzania się kamienia nazębnego można ograniczyć przez prawidłową higienę zębów, regularne szczotkowanie i używanie nici dentystycznej. Nadmierne nagromadzenie się kamienia nazębnego może doprowadzić do paradontozy. Uzupełnieniem zabiegu scalingu zębów często jest ich piaskowanie czyli usuniecie z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień przy pomocy piaskarki stomatologicznej.
• Wybielanie zębów
Wybielanie nakładkowe – jest to metoda stosowana przez pacjenta w domu. Pacjent otrzymuje nakładki dopasowane do kształtu zębów z żelem wybielającym. Przed wybielaniem powinno się wykonać czyszczenie zębów z kamienia i osadu.
Na szczególną uwagę zasługują również zabiegi nowoczesnego wybielania zębów przy użyciu lampy ZOOM , dzięki której w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym będziecie się Państwo mogli cieszyć z idealnie białych zębów.
• Zabiegi protetyczne
Dzięki zabiegom protetycznym można osiągnąć efekt estetyczny poprzez odpowiednią zmianę kształtu, ustawienia i barwy naszych zębów
Endodoncja (leczenie kanałowe)
Lecznie kanałowe przeprowadza się z przy nieodwracalnych stanach zapalnych miazgi.
Pozwala to na bardzo dokładne oczyszczenie systemu kanalów korzeniowych z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału na całej jego długości.
Chirurgia Stomatologiczna
Najpowszechniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zęba czyli ekstrakcja. Do tego rozwiązania uciekamy się, kiedy leczenie zachowawcze przestaje być możliwe. W przypadkach bardzo mocnego zniszczenia tkanek zębowych konieczne może być usunięcie pozostałych części zęba, by nie dopuścić do powikłań zapalnych. W niektórych przypadkach możliwe jest częściowe wykorzystanie pozostałych ścianek zęba do zaopatrzenia protetycznego (korony).W obecnym stanie wiedzy medycznej dostępne są różnego rodzaju bezpieczne i dobrze działające środki znieczulające, dzięki którym zabieg przebiega bezboleśnie i w komforcie dla pacjenta.
Implanty
Implantologia to obecnie najprężniej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Żadna z dostępnych metod uzupełniania braków zębowych nie daje takiej efektywności i skuteczności jak implant zębowy, który jest wszczepiany bez konieczności szlifowania zdrowych zębów okalających lukę. Zabiegi implantacyjne przeprowadzane w naszej klinice wykonywane są z zastosowaniem najnowocześniejszych systemów implantologicznych Alpha Bio oraz Ankylos Dentsply.
Pacjent poddawany zabiegowi wszczepienia implantu przechodzi przez kilka etapów leczenia implantologicznego. Podczas pierwszej wizyty lekarz dokonuje szczegółowej diagnostyki klinicznej i radiologicznej. Następnie wykonywany jest zabieg implantacyjny (w znieczuleniu miejscowym), który w pierwszej fazie polega na wszczepieniu implantu w kość szczęki lub żuchwy i pokryciu go tkanką dziąsła. W ciągu kolejnych 3 do 6 miesięcy zachodzi proces osteointegracji, w wyniku którego kość łączy się z implantem. Po zakończeniu tego procesu lekarz dokonuje odsłonięcia górnej części implantu i usuwa śrubę pokrywającą implant, a w jej miejsce nakłada śrubę gojącą, która po około dwóch tygodniach zostaje usunięta. Ostatecznie do implantu zostaje przykręcony łącznik stanowiący trzon dla wcześniej przygotowanej pracy protetycznej. Od tej chwili pacjent może cieszyć się idealnym i całkowicie nieskrępowanym uśmiechem.
Protetyka
Protetyka zajmuje się uzupełnianiem zarówno utraconych tkanek zęba, jak i pojedynczych oraz mnogich braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla całego układu żucia. Ubytek taki należy jak najszybciej uzupełnić, ponieważ zęby stanowią tak spójny zespół, zaniechanie tego może prowadzić do przesuwania i obracania się zębów sąsiadujących z luką, „wydłużania się” zębów przeciwstawnych i zaniku kości. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych i zapadania policzków.
W zakresie protetyki zajmujemy się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, ale także poprawą estetyki . Dzięki uzupełnieniom stałym ( korony, mosty, licówki porcelanowe, wkłady koronowe itd.) oraz protezom ruchomym (szkieletowe, akrylowe, częściowe i całkowite) odtwarzamy piękny uśmiech i dajemy zadowolenie na każdy kolejny dzień.
Radiografia cyfrowa
Nasza klinika wyposażona jest w najnowszej generacji aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć cyfrowych. Jest on niezbędny podczas leczenia endodontycznego, w implantologii, w chorobach przyzębia oraz w zabiegach chirurgicznych. Aparat emituje minimalną dawkę promieniowania, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla naszych pacjentów.
Ortodoncja
Ortodoncja to leczenie polegające na poprawie estetyki twarzy i zębów oraz funkcji stawu skroniowo- żuchwowego.
Im wcześniej wykryta wada tym szybsze i łatwiejsze leczenie. Łatwiej zapobiegać niż leczyć.
Istotą leczenia jest stworzenie indywidualnego planu leczenia i wybór odpowiedniego aparatu ortodontycznego . W naszej klinice stosujemy aparaty ortodontyczne stałe oraz aparaty zdejmowane. Wybór zastosowanego aparatu jest zależny od planu leczenia , który jest optymalny i daje trwałe efekty . Po każdym leczeniu ortodontycznym stosujemy tzw. leczenie retencyjne, które jest niezbędne i chroni przed nawrotami wady.
Stomatologia zachowawcza
W ramach stomatologii zachowawczej nasi lekarze udzielają specjalistycznych porad stomatologicznych, wykonują zabiegi w zakresie leczenia próchnicy, odbudowują złamane zęby oraz leczą ich nadwrażliwość.